0

ZESPÓŁ JAGODA

           Zespół Jagoda powstał 8 marca 2010r. i od tego dnia rozpoczął swoją działalność na terenie Gminy Grębów i poza nią. Przez prawie 3 lata swojego istnienia brał i bierze nadal czynny udział w życiu kulturalnym środowiska promując kulturę ludową, podtrzymując jednocześnie tradycje zespołu Zabrniowianie działającego w latach 80-tych XX wieku.

Zespół liczy 15 pań i 8 dzieci. Jest to jedyny zespół na terenie naszej Gminy w skład, którego wchodzą dzieci. Swoje umiejętności śpiewacze zespół doskonali na cotygodniowych „czwartkowych” spotkaniach prowadzonych przez instruktora pana Jarosława Chmielowca.
Swoimi występami uświetnia imprezy środowiskowe nie tylko w rodzinnej miejscowości  Zabrnie, ale również w Grębowie, Krawcach, Jamnicy, Zapoledniku     i Wydrzy.
28 sierpnia 2011r. zespół Jagoda reprezentował Powiat Tarnobrzeski na Dożynkach Województwa Podkarpackiego w Jarosławiu oraz w tym samym roku reprezentował Gminę Grębów na I Zielonym Pikniku Podkarpackim w Baranowie Sandomierskim. W 2012r. wraz z zespołem Stalowianki reprezentował naszą Gminę na II Zielonym Pikniku, który odbył się w Grębowie. Poza tym zespół zdobył wyróżnienie na święcie fasoli wrzawskiej połączonej z konkursem wyboru „Baby Roku 2012”.
Co roku panie wykonują piękne palmy wielkanocne, jak dotychczas bezkonkurencyjnie zdobywając pierwsze miejsca. Również własnoręcznie wykonują piękne wieńce dożynkowe, uczestnicząc w Dożynkach Kościelnych w miejscowej parafii, a następnie gminnych w Grębowie. Zespół włącza się w życie religijne naszej parafii śpiewając na Pasterce i Rezurekcji oraz czytając na mszy świętej niedzielnej.

Skład zespołu Jagoda:

1) Rak Danuta
2) Furman Małgorzata 
3)  Ujda Małgorzata 
4) Chojnacka Agata
5) Szelest Ewa
6) Wojdyło Urszula
7) Urbaniak Zofia (Halina)
8) Myszka Krystyna
9) Myszka Iwona
10) Kopała Ewa
11) Gorczyca Ewa
12) Drozd Dorota 
13) Kopała Bernadetta 
14) Saja Wioletta 
15) Bobrowska Anna 

Dzieci:

1) Kopała Gabriela 
2) Gorczyca Weronika
3) Drozd Martyna
4) Urbaniak Katarzyna
5) Myszka Daria
6) Bobrowska Aleksandra 
7) Myszka Patrycja 
8) Wojdyło Kornelia 

Instruktor: Jarosław Chmielowiec 

Próby Zespołu:


Wojewódzkie Dożynki w Jarosławiu 2011 roku:


I Zielony Piknik Podkarpacki w Baranowie Sandomierskim:


II Zielony Piknik Podkarpacki w Grębowie:Zespół Jagoda na Święcie Fasoli w miejscowości Wrzawy:


 

0 komentarze:

Prześlij komentarz